X Markanız YDA Center’da Parlasın Sınırlı sayıdaki ticari alanlar için formu doldurun, avantajlardan ilk siz yararlanın.
İhtişamın yeni tanımı:
High-Flat Ofis
0 312 542 2 542
Dr. Mimar Kerem Yazgan

Gözalıcı Yenilikçi Mimari

YDA CENTER, Ankara’nın merkezindeki en önemli ana arterlerden biri olan, tüm ulaşım noktalarının kesiştiği Eskişehir yolu üzerinde, Metro ve Ankaray Söğütözü İstasyonu’nun tam üstünde yer almaktadır. Proje üç ana elemandan; Kentsel Plaza, High-Flat Ofis, Park Alanı ve bu elemanları birbirine bağlayan bir Kentsel Boşluk’tan oluşmaktadır.

Kentsel Plaza, çepere yerleştirilen yapıların arasında, her yönden yapılara ve arsanın güneyindeki parka ulaşımın sağlandığı, farklı kotlarda avlular ve bu avluları bağlayan sokakların açıldığı, insanlara farklı alternatif yürüyüş yolları, vistalar, platformlar, çekim noktaları sunarak Metro-Ankaray istasyonu ile ticari alanlar, kafeler, restoranlar, ofis girişleri, peyzaj alanlarını birbirine bağlayan sosyal bir kent mekânıdır.

High-Flat Ofis, farklı kotlarda sunduğu sosyal aktivite alanları, terasları, panoramik asansörleri ve çevresiyle üç boyutlu bağ kurarak kente açılmaktadır. Bulunduğu noktanın ticari ve kamusal potansiyelini üst düzeyde değerlendirmeye çalışan, yatırım değeri yüksek, kaliteli bir çevre içinde çağdaş bir mimari anlayışa sahip, kule ve yatay ofis tipolojilerinin birleştiği, teraslı, yeni nesil ofis ihtiyaçlarının gerektirdiği imkânlara olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yapı, doğusunda daha yüksek bir kule, batısında arsanın üçgen şeklini de takip eden kavisli bir şekilde teraslanan diğer bir kulenin, yapının alt kısmında büyük bir Kentsel Boşluk yaratacak şekilde birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Ayrıca yapının en yüksek noktasında, kent panoramasına her yönden hâkim, Ankara’nın sosyal hayatında ayrıcalık yaratacak bir Roof Restaurant yer almaktadır.

Park Alanı, arsanın güneyinde bağımsız bir parselde, yaklaşık 13.000 m² peyzaj alanı içerisinde, restoran ve kafe alanı ile altında metro ve park sorununu ortadan kaldıracak bir kapalı otopark barındıran, yoğunluğun olduğu Çukurambar bölgesinde kentsel plaza ile birlikte nefes alma mekânları yaratacak ve tüm bölgeye hizmet edecek bir kent parkıdır.

YDA CENTER, modern bir mimari bakış açısıyla başkentin kalbinde oluşturulan Kentsel Plaza ile birlikte yükselmektedir. Boşlukla şekillenen High-Flat Ofis ve park alanları ile hem yakın çevresine hem de şehre görsel olarak açılan, YDA CENTER kentsel mimarisi ile sadece bir iş merkezi değil mekânsal, görsel ve sosyal anlamda Ankara’da yılın her günü yaşayacak bir yaşam merkezi, canlı bir kent mekânı yaratmaktadır.

Dr. Mimar Kerem Yazgan

neden farklı?

"Çünkü Ankara'nın en değerli noktasında yükselen seçkin bir proje"
"Çünkü iş dünyasının en iyileri için
A+ Plus VIP hizmetlerle donatıldı"
"Çünkü Metro ve Ankaray
istasyonu olan tek proje"
"Çünkü HIGH FLAT kavramı ile
modern ofis anlayışını sunacak"
"Çünkü sanat galerisi ve açık hava konser alanı ile fark yaratıyor"
"Çünkü seçkin mağazalar ve dünya markaları ile alışverişin kalbi olacak"
"Çünkü özel güvenlik sistemleri ile
7/24 koruma altında"
"Çünkü Gym Center ile her anınızda kaliteli spor imkanı sunacak"
"Çünkü iş ve sosyal hayatınızı aynı
anda yaşamanıza olanak tanıyor"
2017
Bir YDA Group eseri, Ankara’nın gurur merkezi...
All rights reserved.